Europos Sąjunga šalina vienkartinį plastiką iš prekybos

photo-1559608520-25d5b139f1c0.jpg

Nuėjus į bet kurį paplūdimį galima pastebėti vienkartinio plastiko šiukšles: kartais įstrigusias smėlyje, o kartais tiesiog plūduriuojančias vandenyje. Kaip ir dauguma vandenyno problemų, užterštumas plastiku yra sausumoje egzistuojančių problemų pasekmė, kurių tvarkymas reikalauja stiprios politinės valios ir strateginių valdymo sprendimų, tokių kaip vakarykštis nutarimas uždrausti prekybą vienkartiniais plastiko produktais Europos Sąjungoje (ES).

Pasak Europos Komisijos, apie 80% vandenynų šiukšlių yra plastikas, o 50% - būtent vienkartinio plastiko produktai. Siekiant sumažinti šį procentą, nuo 2021 m. liepos 3 d. vienkartinės plastikinės lėkštės, stalo įrankiai, šiaudeliai, balionų lazdelės ir ausų krapštukai negali būti pateikiami ES valstybių narių rinkose. Be to, ta pati priemonė taikoma išsinešimui naudojamiems puodeliams, maisto ir gėrimų indams, pagamintiems iš putų polistirolo ir visiems gaminiams, pagamintiems iš aerobiškai skaidaus plastiko.

Vienkartiniai plastikiniai gaminiai yra visiškai arba iš dalies pagaminti iš plastiko ir paprastai yra skirti naudoti tik vieną kartą arba trumpą laiką, kol yra išmetami. Pagal naujas taisykles uždrausti gaminiai, kuriems egzistuoja aplinkai draugiškesnės alternatyvos. Taip pat nustatomos specialios priemonės tam tikrų produktų naudojimui sumažinti.

Verta paminėti, kad liepa tarptautiniu mastu yra #plasticfreejuly - mėnuo be plastiko. Plastic Free July iniciatyva skatina atkreipti dėmesį į vienkartinių plastikinių produktų grėsmę gamtai ir nevartoti vienkartinio plastiko.
Po bangom komanda jau pradėjo šį iššūkį, prisijunk ir tu!

Daugiau apie plastiko problemą vandenyne skaityk čia.

Iliustracijos šaltinis: Plastic Collectors

Iliustracijos šaltinis: Plastic Collectors

 
Previous
Previous

Naujausias klimato kaitos vertinimas: kritinis signalas

Next
Next

Jūrų kiaulės pirmą kartą užfiksuotos medžiodamos grupėse